Výjimečná sezóna jihlavské Rybolovné techniky

Kategorie žákyň

Poslední rok v kategorii žákyn čekal na Kristýnu v letošním roce. Poslední šance dostat se na Národní kolo Zlaté udice, poslední šance urvat pěkný výsledek v žákyních na Mistrovství republiky.

Svazové kolo Zlaté udice se konalo v okolí Znojma. Lov ryb udicí probíhal na zámeckém rybníku Kravsko, testy a poznávání ryb, živočichů a rostlin probíhalo hned o kousek vedle v zasedací místnosti vedle radnice, Rybolovná technika na nedalekém hřišti. Kristýně se zde podařilo vybojovat 1. místo díky součtu jednotlivých pořadí - 1. místo v Rybářských znalostech, 2. místo v Lovu ryb udicí a 1. místo v Rybolovné technice. Tímto výsledkem se jí nakonec podařilo probojovat na Národní kolo.

Před ním jí ale čekal nejdůležitější závod v Rybolovné technice v podobě Mistrovství republiky juniorů a žáků. Zde dokázala Kristýna vybojovat zlatou medaili a titul Mistryně republiky v disciplíně Zátěž arenberg. K tomu ještě přidala stříbro v Záteži skish a další zlato v Multi skishi. Trochu zamrzelo čtvrté místo na Muše dálce. Celkově z toho bylo třetí místo v pětiboji.

Národní kolo se konalo pod záštitou územního svazu Praha, a to ve Světlé nad Sázavou. Kristýna zde na Rybářských znalostech dokázala správně odpovědět všech 50 testových otázek, rozeznala všechny živočichy a zaváhala pouze u čtyřech ryb a jedné rostliny. Nakonec to stačilo na druhé místo. Plavaná byla náročná, o čemž svědčí i to, že polovina závodnic v druhém kole nechytila ani jednu rybu. Bohužel se to stalo i Kristýně. Bohužel v Lovu ryb udicí skončila předposlední. Chuť si však spravila na Rybolovné technice, kde s přehledem (o více jak 30 bodů) vybojovala 1. místo.

Celkově Kristýna vybojovala druhé místo, což je nejlepší umístění jihlavského závodníka od devadesátých let minulého století.

Národní kolo Zlaté udice - výsledek

Kategorie mužů

Trenér jihlavské Rybolovné techniky Karel se v letošním roce vrátil po loňském zranění ramene naplno. Hned první nominační závod vyhrál, a přestože ostatní závody už se mu tolik nedařilo, skončil nakonec v nominaci na 4. místě, které mu zaručovalo účast na Mistrovství světa.

Ještě předtím se zúčastnil Mistrovství republiky dospělých, kde se mu zřejmě už tradičně nedařily disciplíny, kde cítil největší šanci, a naopak se mu zadařila disciplína, u které to nečekal - Muška dálka obouruč, kterou se mu podařilo vyhrát. Za zmínku snad stojí i 3. místo v sedmiboji

Po srpnové přípravě se Karel přesunul začátkem září na letiště Hosín u Českých Budějovic, kde probíhalo Mistrovství světa. Výsledky pětiboje probíhaly v podstatě podle očekávání, Karel skončil nejhůře z celého družstva, a to na 12. místě. I tak ale dokázal získat zlatou medaili a titul Mistra světa v zátěži arenberg. Pak ale přišly zbývající čtyři disciplíny.

V nich Karel předvedl výsledky neskutečné. Jako jediný závodník z celého světa dokázal ve všech těchto čtyřech disciplínách skončit v první desítce. Navíc dokázal zopakovat úspěch z Mistrovství republiky a vybojoval další zlatou medaili a titul mistra světa na Mušce dálce obouruč.

Díky těmto výsledkům se dokázal Karel vyhoupnout až na 3. místo v sedmiboji. Navíc v celkovém součtu všech devíti disciplín dokázal zvítězit a stát se již potřetí mistrem světa v devítiboji. Stal se tak prvním Čechem a teprve pátým závodníkem na světe, který dokázal zvítězit již potřetí v tomto celkovém součtu.

Celkově si tak Karel dovezl z Mistrovství světa tři zlaté medaile a jednu bronzovou.

Mistrovství světa v RT - výsledek
Joomla Template by Joomla51.com